Apple neden seviliyor ya da neden bu kadar seviyorum ve neden bu kadar tutuluyor. Donanımsal ya da görsel bir bağlılık olmadığı aşikar bu sebeplerden dolayı alanlar da vardır. Kimse kaba saba bir cihaz kullanmak istemez bence çokta haklı bir sebep ama işin arka planında başka bir şeyler olmalı. Steve Jobs’ ın hikayesi için bile Apple ‘a içten içe bir sevgi olabilir.

Diğer firmalardan ya da mobil cihaz ve yazılımlardan ayıran en büyük özelliği bence oldukça basit ve kullanışlı olması. Geleceği görebilmesi !

Henüz Eğitime ve Eğitim Teknolojilerine büyük derecede yön veren biri olmasamda küçük küçük aşılar yaptığım doğrudur. Çalıştığım kurumda, çevremde, ailemde bu konunun önemine dikkat çekmeke  ya da örnekler vermeye çalışırım. Bilgim dahilinde Hocalarıma bu konuda hayata geçirlecek bilgilerde sunuyorum. Pratik bilgilerin hayatı kolaylaştırdığını düşünenlerdenim.
Bu konuda yeni birşeyler tabiki eklemeli katmalıyız ama modelleme açısından Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek olmadığını, ülkesel farklılıklarıda göz önüne alarak benzer modelleri eğitim hayatına entegre edilebileceğini düşüyorum.

Apple’ dan bugün tüm kullanıcılarına gönderdiği bir mail aldım. Okuduğumda ister istemez gülümsedim. Yazmak istediğim ve uzun zamandır yazamadığım bir konuyu bana hatırlattı.

Life Long Learning
Life Long Learning

Life Long Learning(L.L.L)  yani hayat boyu öğrenme.

Her seferinden çekinmeden dile getirebileceğim Başkent Üniversitesi – BÖTE mezunuyum ve birbirinden donanımlı Hocalarım her seferinden hamuruma başka malzemeler kattı.
Çünkü eğitim benim gözümde yemek yapmak gibiydi eksik ya da fazla konulan bir malzeme mutlaka yemekte sırıtırdı neyse konumuza geri dönelim,
L.L.L , Bu kavramı ilk duyduğumda yanılmıyorsam Üniversite 2. Sınıftaydım ve anlıyorumki her insanın hayatında istemeden olsa içinde bulunmak zorunda olduğu bir kavram.
Kurum içi eğitimler , iş geliştirme eğitimleri, Hobi eğitimleri…Konu ne olursa olsun Mutlak ve mutlak yapılan işin, bilerek yapmak daha zevkli bir işti.

 

 

Apple Education
Apple Education

 

Ve işte tamda burda APPLE dan gelen mail :

Apple Store size bir çok yazılımı bu konuda sunmakta.
Bunları kategorilendirmek gerekirse;
Direk eğitimi barındıran yazılımlar, İçerisinde eğitim bulunan yazılımlar, İçersinden eğitim bulunan uygulama içi satın alınabilen yazılımlar, Satın alındığında tüm eğitimlere ulaşabileceğiniz yazılımlar.

Görevimizin bir parçasıda bu değil mi rehber olabilmek.
Bu yazının akabinde bu yazılımların bir çoğunu indirip sizlere rehber olmaya çalışacağım belki siz benden önce deneyip yorum yapmak istersiniz, belkide içerisinden denedikleriniz var ?

 

Kalın Sağlıcakla…